Vilente stopt met het aanbieden van dagbesteding in de ontmoetingscentra op de locaties De Molenberg, St. Barbara en Pieter Pauw. De ontmoetingscentra sluiten uiterlijk per 1 juli 2026.
Ontmoetingscentra Vilente sluiten per 1 juli 2026
Waarom we stoppen met de ontmoetingscentra
De afgelopen jaren is er veel veranderd. Bijvoorbeeld de manier waarop dagbesteding wordt georganiseerd. Activiteiten en ondersteuning voor ouderen worden steeds vaker aangeboden in de wijk, bijvoorbeeld via welzijnsorganisaties en buurtcentra.
Daarnaast veranderen de eisen en regels voor dagbesteding en stoppen afspraken met gemeenten. Hierdoor staat de financiering onder druk. We zien dat mede hierdoor het aantal bezoekers van de ontmoetingscentra de afgelopen jaren afneemt.
We hebben gekeken of we de ontmoetingscentra konden aanpassen of anders organiseren. Helaas hebben we geen oplossing gevonden die goed werkt voor de toekomst.
Wat betekent dit
De sluiting heeft gevolgen voor de huidige bezoekers en de medewerkers van de ontmoetingscentra. Wij zoeken voor alle betrokkenen een passend alternatief.